5 tipů jak na montáž zábran proti ptactvu

Montáž zábran proti ptákům

5 tipů a postupů jak na Svépomocnou Montáž

Montáž hrotového systému je ve většině případů jednoduchá. Ať už jde o systémy proti vlaštovkám na okna a podhledy, nebo jde o systémy proti holubům, je pravděpodobné že si poradíte s montáží bez nás.

Samozřejmě abychom Vám práci usnadnili tak jsme Vám sepsali 5 jednoduchých návodů na montáž zábran proti ptákům. Pokud jste nenašli co jste hledali, klidně nám napište na info@aderyn.cz nebo zavolejte na +421910 91 77 99 a společně na něco přijdeme.

Prosím při práci nezapomeňte použít ochranné pomůcky, například rukavice a brýle. Pokud je montáž ve výšce nebo na nebezpečném místě, nedoporučujeme Vám montovat zábrany bez předešlých zkušeností a školení. V tomto případě nás můžete klidně kontaktovat a my zajistíme osoby na to školené. Děkujeme za pochopení.

Hroty proti vlaštovkam na okno

1. MONTÁŽ ZÁBRAN PROTI VLAŠTOVKAM NA OKNO

Tento návod je na jednoduché vysvětlení toho, jak namontovat hroty proti vlaštovky do rohu okna. Prosíme Vás hnízda, které již vlaštovky a jiřičky postavili nezhadzujte. 

Budete potŘebovaT

1. Hroty proti vlaštovkám W5-r – doporučujeme tento modul, protože jeho hustota hrotů je dostatečná, aby vlaštovky a belorítky odradila. Délka jednoho modulu je 50 cm, což vystačí po rozdělení na dva kusy na jedno okno.

2. Lepidlo –  doporučujeme použít lepidlo Den Braven Mamut Crystal. Toto lepidlo je průhledné a svou pevností, kvalitou a životností zcela postačuje na daný účel. Jedno 25 ml lepidlo vystačí až na 2 běžné metry.

3. Kartáč, čistící prostředky např. saponát na nádobí, lze vysokotlaký čistič „VAPKU“ :). Občas bývají místa velmi těžko dostupné, v těchto případech doporučujeme obrátit se na odborníky.

POSTUP

postup montaže zábran proti lastovičkám

Odměříme a vyčistíme okno

Okno si odměříme od rámu po okraj fasády. Podklad pro lepení si odmastíme a vyčistíme.

skrátime si podstavu na mieru

Zkrátíme podstavu

Podstavu si zkrátíme na potřebnou délku. Pro tento účel jsou na podstavě zlomové body každých 5 cm

naneseme lepidlo na postavu hrotú

Naneseme lepidlo

Naneseme si 2-3 milimetry hrubou vrstvu lepidla. Na porézní povrchy 3-5mm. Lep přichytí podstavu okamžitě, následně by měl tuhnout 24h.

umístime modul

Umístíme modul

Umístíme modul na vodorovnou část okenního rámu tak, aby hroty směřovaly dolů a směrem od fasády. Přibližně 2-3 centimetry od stěny.

zábrany proti vlaštovkám

2. Montáž Zábran proti Vlaštovkam na fasádu

Montáž hrotového systému do podhledů je velmi podobná jako ta do rohů oken. Hroty lze přichytit na transparentní, černé, šedé nebo bílé lepidlo. Případně na šrouby nebo hmoždinky. Podstavy hrotů mají předpřipravené dírky na šrouby a zlomové body na krácení na přesnou délku.

Budete potřebovat

Podle uvážení je hroty proti ptákům možné buď lepit nebo šroubovat. V případě lepení doporučujeme UV stabilní lepidla a tmely. Například Den Braven MAMUT GLUE Clear UV – transparentní lepidlo.

V případě montáže na šrouby jsou v podstavě hrotů připravené dírky o průměru 4mm. Je vhodné zvolit šrouby podle podkladu. TIP: radíme použít 3-5 šroubů na jeden modul, aby se teplotou nemohl ohýbat.

Dále budete pravděpodobně potřebovat žebřík nebo plošinu. Kartáč, čistící prostředky např. saponát na nádobí, lze vysokotlaký čistič „VAPKU“, pistole na tmel nebo šroubovák. Občas bývají místa velmi těžko dostupné, v těchto případech doporučujeme obrátit se na odborníky.

od 64 Kč / 50cm

229 Kč /15m

Kategorie Proti Holubúm

3. Montáž Zábran proti holubům - Hroty

Hrotový systém je spolu se sítěmi neúčinnejšia zábrana pro holubům a podobně velkým synantropních ptákům jako například havrani. Před montáží se potřebujeme nejprve zamyslet zda chceme použít hroty s nerezovou podstavou nebo polykarbonátovou, zda postačují úzké hroty na římsu nebo potřebujeme co nejširší moduly. Všechny tyto věci si probereme podrobněji.

VÝBĚR HROTů

Zákazníci se nás často ptají či vybrat hroty s polykarbonátovou podstavou nebo hroty s nerezovou podstavou. Většinou jsou dotazy založeny na obavách o kvalitu a estetickou stránku.

Polykarbonát je vysoce kvalitní, UV stabilní, průhledný plast, který se používá například na protihlukové bariéry u dálnic, obavy o tom, zda je kvalita dostatečná, tedy nejsou na místě. Náš TIP je polykarbonát.

Hroty s nerezovou podstavou mluví kvalitou samy za sebe. No jejich estetické vlastnosti jsou ve srovnání s polykarbonátem horší a cena je o trochu vyšší.

 

Pokud se nemůžete rozhodnout, může Vám k tomu pomoci tento přehled:

Lepidlo – v naší nabídce naleznete polymerové lepidlo Den Braven MAMUT MULTI  nebo klempířský tmel Soudal Soudaflex40fc bílý. Jedna kartuše lepidla 290ml vystačí na 10-13 běžných metrů hrotů. V případě porézního povrchu to může být méně.

Šrouby – v případě, že se rozhodnete hroty šroubovat, třeba myslet v první řadě na podklad. Je strašně zdlouhavé montovat hroty na hmoždinky.

Stahovací pásky – alternativou v některých případech, zábradlí a podobně, jsou stahovací pásky.

Naopak pokud jde o dřevěné podklady rozhodně doporučujeme šrouby, stačí 25-30mm. Je vhodné použít tři až pět na jeden modul z důvodu tepelné roztažnosti modulů. Na dvou šroubech se zvyknou na slunci uprostřed prohýbat.

POSTUP MONTÁŽE NA ŠROUBY

čištení fasády

Očistíme si podklad

Podklad očistíme, zbavíme koroze
a odmastíme. Náš TIP: použití vysokotlakého čističe a kartáče.

skrátime si podstavu na mieru

Zkrátíme podstavu

Podstavu si zkrátíme na potřebnou délku. Pro tento účel jsou na podstavě zlomové body každých 5 cm.
Nerezovou podstavu řežeme bruskou nebo stříháme nůžkami na plech.

skrutky aderyn

Přichystáme si šrouby

Na dřevěný podklad stačí šrouby do dřeva s plochou hlavou 3x25 - 30mm (3-5ks /modul).
Do polystyrenu a betonu je lepší použít hmoždinky, doporučujeme je však raději lepit.

W4SC-scaled-1-e1610816832883.jpg

Umístíme modul

Umístíme modul na místo tak, aby podstava hrotů nebránila v odtékání vody z římsy a pokrývala co největší možnou plochu. Na širší plochy je možné umístit moduly do řad vedle sebe. mezera mezi hroty by měla být cca 5cm pokud jde o větší ptáky.

Postup montáže při lepení

čištení fasády

Očistíme si podklad

Podklad očistíme, zbavíme koroze
a odmastíme. Náš TIP: použití vysokotlakého čističe a kartáče.

skrátime si podstavu na mieru

Zkrátíme podstavu

Podstavu si zkrátíme na potřebnou délku. Pro tento účel jsou na podstavě zlomové body každých 5 cm.
Nerezovou podstavu řežeme bruskou nebo stříháme nůžkami na plech.

naneseme lepidlo na postavu hrotú

Naneseme lepidlo

Nanášíme 3-5mm vrstvu lepidla po celé délce, alternativou je nanést 4-5 bodů lepidla, aby pod mohla odtékat voda a podstavu do něj zatlačit.

hroty proti ptakum - Aderyn - Hroty proti ptactvu

Umístíme modul

Umístíme modul na místo tak, aby podstava hrotů nebránila v odtékání vody z římsy a pokrývala co největší možnou plochu. Na širší plochy je možné umístit moduly do řad vedle sebe. mezera mezi hroty by měla být cca 5cm pokud jde o větší ptáky.

Kočičí síte na balkón

4. Montáž Zábran proti Ptákům - Sítě

Sítě proti ptákům instalujeme na místa, kde chceme zabránit přeletu ptáků jako jsou holubi. Nejčastěji se setkáváme se zasíťované balkonů a lodžií. Tento návod je na montáž HDPE síti proti ptákům, které jsou v každém spoji vázané aby se daly nařezat na různé tvary. Sú vyrobené s kvalitního, odolného UV, stabilního materiálu.

Výber sieti

V případě HDPE kvalitních, UV odolných, vázaných síti, máme v nabídce sítě s okem 50mm, 28mm a 19mm. Barva černá, bílá, písková a transparentní.

50mm sítě jsou určeny proti větším druhům ptáků jako například holubi, straky, havrani ale i sokoli. Pokud bojujete s vrabci nebo belorítkami, doporučujeme použít hustší sítě s okem 19mm.

 

POSTUP

Montáž Síti Proti Holubum - Lep

Naneseme lepidlo

Montáž Síti Proti Holubum - Uchycení

Přilepíme svorky

SADA SÍŤ + SVORKY NA zasíťovaní balkonu

Zavěsíme síť

Montáž Síti Proti Holubum - Hotovo

Seřízneme přebytečnou síť

svorky na hroty proti vtakom holubom do odkvapov aderyn - Aderyn - Hroty proti ptactvu

5. Montáž Zábran proti ptákům - okapy

Při montáži hrotů do okapů je důležité myslet na dvě věci. Tou první je že okapy se občas zanesou a je třeba je vyčistit, tedy hroty není ideální montovat na šrouby nebo lepit. Tou druhou je že hroty by v žádném případě neměly překážet odtoku vody, viděli jsme už totiž i takové případy.

budete potřebovat

 

od 43 Kč / 50cm

Hroty proti ptákům do okapů W2-R

Doporučujeme tento modul, protože je navržen přesně pro tento účel. Jeho špice jsou navrženy aby překryly okap a zabránili ptákům dosedání. Délka jednoho modulu je 50 cm. V případě většího odběru nám napište, dáme slevu 😉

 

32 Kč / 3 ks

Svorky na uchycení

Svorky na uchycení hrotů v okapech jsou navrženy tak, aby připevnili modul na okraji okapu bez šroubů a lepidel. Hroty tak nebudou bránit odtoku vody a můžete je kdykoliv v případě čištění žlabů demontovat a znovu namontovat.

formulář na cenovou nabídku

V případě většího odběru hrotů nás neváhejte kontaktovat. Nastavíme Vám cenu na míru.a
Buď nás můžete kontaktovat telefonicky na tel. čísle: +421910 91 77 99 nebo vyplněním formuláře který naleznete zde:

Nákupní košík